Strona Główna
Aktualności
Z życia szkoły, gminy, powiatu...
Godziny otwarcia
Regulamin
Stan czytelnictwa
Księgozbiór
Konkursy
Prace konkursowe
Wystawy
Spotkania autorskie
"Gazetka Biblioteczna"
Koło biblioteczne
Polecamy
Galeria
Publikacje nauczycieli
WDN
Ciekawe linki
Księga gości
Jesteś tu:
346

Prace konkursowe:
Info o konkursie

Karolina Korzeniowska IIIa
I miejsce


Monika Wanot Id
II miejsce


Jakub Staroń IIIa
III miejsce


Ewa Płonka Ic
IV miejsce


Dominika Zientek IIb
IV miejsce


Kamila Woźniak IIIb
V miejsce


Jadwiga Tendera IIIb
V miejsce


Karolina Kozik IIIb
VI miejsce


Patrycja Sojka Id
VI miejsce


Prace z konkursu o Wyspiańskim
Karolina Herzyk
I miejsce


Adrian Sobina
II miejsce


Marek Pipans
III miejsce


Monika Mendrok
III miejsce


Monika Mendrok
III miejsce


Dorota Mazur
Wyróżnienie


Jessica Koloch
Wyróżnienie


Magdalena Mola
Wyróżnienie


Marcin Ziętek
Wyróżnienie


Violet Sojka
Wyróżnienie


Dorota Smolorz
WyróżnienieZ życia szkoły, gminy, powiatu...
Wydarzenia 2015/2016


MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH W GIMNAZJUM

W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyły się spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Goczałkowic – przedszkolakami z Publicznych Przedszkoli nr 1 oraz nr 2. W tym roku grupy były bardzo liczne (co niezmiernie nas cieszy), dlatego obchody święta rozłożyły się aż na 2 dni.

Celem święta jest wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku szkolnym Koło Biblioteczne pod opieką pani H. Dyduch oraz pani M. Major zorganizowało przedstawienie kukiełkowe pt. „O rybaku i złotej rybce”. „Aktorzy” koła okazali się także świetnymi scenografami, ponieważ profesjonalnie wykonali kukiełki potrzebne do spektaklu oraz włożyli wiele wysiłku w samą scenografię ukazującą morze, wiejską chatę, pałac królewski. Śmiało można powiedzieć, że inscenizacja spodobała się sympatycznym, miłym gościom - zwłaszcza, że śmiało wchodzili w interakcję z przedstawiającymi i z wielkim zaangażowaniem wywoływali złotą rybkę z fal morskich.

Po przedstawieniu w formie zabawy gimnazjaliści przygotowali jeszcze zagadki. Za każdą prawidłową odpowiedź przedszkolaczek otrzymywał naklejkę-rybkę. Aby rozstać się w miłej atmosferze Koło Biblioteczne podarowało jeszcze maluszkom zakładki do książek (wykonane pod kierunkiem pani K. Skipioł) oraz drobne słodkości.

Wszystkim przedszkolakom i ich opiekunkom, pani dyrektor oraz młodzieży Koła Bibliotecznego dziękujemy za wspólnie spędzony czas - w atmosferze przepełnionej dziecięcym uśmiechem, dziecięcą energią i życzliwością.

H. Dyduch, M. MajorWydarzenia 2014/2015Spotkanie autorskie

Biblioteka Szkolna Gimnazjum (przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Goczałkowicach- Zdroju) serdecznie zaprasza na autorskie spotkanie z Dariuszem Rekoszem, autorem powieści sensacyjno - przygodowych dla dzieci i młodzieży oraz kryminałów i komedii dla dorosłych. Nocne Spotkanie z Detektywami odbędzie się 12/13 czerwca 2015r. (godz. 20.00- 6.00) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach- Zdroju. Zapisy w bibliotece szkolnej do dn.25.05.2015 r. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!
Dariusz Rekosz (ur. 11 kwietnia 1970 roku w Sosnowcu) – polski pisarz, autor książki dla dzieci i młodzieży Mors, Pinky i tajemnica dyrektora Fiszera, będącej początkiem serii Mors, Pinky i..., z ilustracjami Bohdana Butenki. Autor powieści sensacyjnych dla dzieci i młodzieży – seria Czarny Maciek. Autor cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, pod wspólnym tytułem Detektywów para – Jacek i Barbara, emitowanych w Polskim Radiu Bis. Pisarz, prozaik – autor książki Szyfr Jana Matejki, będącej polską parodią Kodu Leonarda da Vinci. Laureat konkursu Kryminał Gdański (opowiadanie Tajemnica Neptuna). Funkcja Animatora Kultury w Muzeum Hansa Klossa w Katowicach pozwoliła mu (po zamknięciu tejże placówki) na napisanie powieści sensacyjnej (thrillera) zatytułowanego Zamach na Muzeum Hansa Klossa. Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Laureat dorocznej nagrody (2010) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Jego książka - "Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa" - uzyskała tytuł Najlepsza Książka na Lato 2012, w kategorii "Dla Dzieci", w plebiscycie internetowym portalu Granice.pl.

Wieczornica w Gimnazjum


W tym szczególnym, jesiennym, pełnym zadumy czasie przy blasku świec i zniczy późnym popołudniem 30 października odbyła się w Gimnazjum Wieczornica – krótki program słowno-muzyczny w wykonaniu klas: Ia, IIc i IIIc. Mottem spotkania były słowa Papieża Polaka – „I tak przechodzą pokolenia. Nadzy przychodzą na świat i nadzy wracają do ziemi, z której zostali wzięci. Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens, ma sens, ma sens …”
Wieczornica poświęcona była idei propagowania rodzimej tradycji chrześcijańskiej związanej z obchodami Święta Zmarłych. Spotkanie było okazją, by zagłębić się w tajemnicę przemijania, kruchości ludzkiego życia, śmierci. Przybyli mogli choć na chwilę zapomnieć o sprawach doczesnych, ciągłym pośpiechu i gonitwie za sukcesem poprzez zatopienie się w słowach poezji przy akompaniamencie nastrojowej muzyki skłaniającej do refleksji.
Blask świec, półmrok, nastrojowe melodie, słowa poezji przyczyniły się do wytworzenia pięknej, pełnej ciepła atmosfery i po zaprezentowaniu programu skłoniły jeszcze uczestników do krótkiej rozmowy o najbliższych świętach czy zagranicznym Halloween.
Na koniec przybyli na Wieczornicę zostali obdarowani przez występujących symboliczną pamiątką z mottem wieczoru.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić nas swoja obecnością. Mamy nadzieję, że chwile spędzone na Wieczornicy pozwoliły na kontemplację nad światem, nad samym sobą, nad przemijaniem, które „ma sens, ma sens, ma sens…”
Honorata Dyduch, Monika Major

Wydarzenia 2013/2014


MINI PROJEKT CZYTELNICZY "GIMNAZJALIŚCI POZNAJĄ PISARZY..."…

I Cele projektu:

1. Popularyzacja twórczości Beaty Ostrowickiej.
2. Rozwijanie zainteresowań współczesną literaturą młodzieżową.
3. Rozbudzanie motywacji do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych.
4. Zachęcanie młodzieży do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Goczałkowicach- Zdroju.
5. Zacieśnienie współpracy między bibliotekami.

II Konkurs czytelniczy: Czy znasz twórczość Beaty Ostrowickiej?

Regulamin konkursu:

1. Organizatorami konkursu są: Gminna Biblioteka Publiczna w Goczałkowicach-Zdroju oraz Biblioteka Gimnazjum w Goczałkowicach-Zdroju.
2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
3. Może w nim brać udział dowolna liczba uczestników ze wszystkich klas.
4. Konkurs ma formę pisemną; test zbudowany jest z zadań otwartych i zamkniętych.
5. Konkurs odbędzie się 14 kwietnia w bibliotece szkolnej o godz. 10.45 (4 lekcja).
6. Podsumowanie konkursu- wręczenie dyplomów i nagród książkowych dla najlepszych- odbędzie się podczas spotkania autorskiego 23 czerwca 2014r.

Warunki udziału w konkursie:
Uczestnicy powinni znać twórczość Beaty Ostrowickiej oraz przeczytać utwory:
• "Eliksir przygód"
• "Niezwykłe wakacje"
• "Tajemnica szkatułki"

III Dodatkowe zadania dla uczniów:
• przygotowanie pytań, które uczniowie mogą zadawać pisarce podczas spotkania autorskiego,
• zaprojektowanie okładki do jednej z książek autorki.
IV Spotkanie gimnazjalistów z Beatą Ostrowicką – 23.06.2014r.

Prace końcowe uczniów:
• recenzje książek Beaty Ostrowickiej zamieszczane w gazetce szkolnej, na stronie biblioteki szkolnej oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Goczałkowicach-Zdroju,
• wpisy uczniów po spotkaniu z Beata Ostrowicką do Kroniki Biblioteki Szkolnej,
• relacje uczniów ze spotkania z pisarką zamieszczone na stronie gimnazjum oraz Gminnej Biblioteki Publicznej,
• fotoreportaże z realizacji projektu w bibliotece szkolnej gimnazjum oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Goczałkowicach-Zdroju.

FERIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Podczas ferii zimowych odbędą się następujące zajęcia:
1. „Małe kino w bibliotece”- ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela „Życie Pi” - 21.01.2014r. (wtorek) - godz.8.30- 11.00.
2. Warsztaty: „Projektuję okładkę do swojej ulubionej książki” - 22.01.2014r. (środa) - godz.8.30- 10.30.
Zapisy w Bibliotece Szkolnej do 16.01.2014r.
Zapraszamy!!!

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum


W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyły się konkursy oraz spotkania z zaproszonymi dziećmi z przedszkoli. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. To okazja, aby zainteresować nawet najmłodsze dzieci działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami. W tym czasie szczególnymi gośćmi w gimnazjalnej bibliotece były dzieci z Publicznych Przedszkoli nr 1 oraz nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju (30 i 31 października 2013 roku). Podczas zajęć miały one okazję posłuchać bajki „Jaś i Małgosia” oraz obejrzeć inscenizację „Czerwonego Kapturka” w wykonaniu uczniów z Koła Bibliotecznego, którzy wcielili się w rolę bohaterów. To oni wprowadzili ciepły klimat zajęć, witając przedszkolaków, bawiąc się z nimi i nagradzając zakładkami i słodyczami za prawidłową odpowiedź w konkursie z zagadkami. Celem tego typu spotkania było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem ważnym i ciekawym w szkole, które często będą odwiedzać. Dzięki obchodom międzynarodowego święta uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną. Przyjemna, świąteczna atmosfera ułatwia życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom i ich opiekunom za wyrazy sympatii, którymi nas obdarowano w czasie trwania akcji.

Z życia szkoły, gminy, powiatu...Wydarzenia kulturalne 2012/2013


Obchody związane z VIII rocznicą śmierci Jana Pawła II


Z okazji zbliżajacej się rocznicy śmierci Papieża Polaka przygotowaliśmy konkursy tematyczne. Więcej informacji w zakładce Konkursy. Zapraszamy.

Zapraszamy do udziału w konkurie dotyczącym twórczości Kazimierza Szymeczko.


Więcej informacji w zakładce Konkursy.

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych w Gimnazjum


W tym roku po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W ramach uczczenia święta odbyły się konkursy oraz spotkania z zaproszonymi dziećmi z przedszkoli. Celem tej akcji było wyeksponowanie roli biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole, zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. To okazja, aby zainteresować nawet najmłodsze dzieci działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami. W tym czasie szczególnymi gośćmi w gimnazjalnej bibliotece były dzieci z Publicznych Przedszkoli nr 1 oraz nr 2 w Goczałkowicach-Zdroju (26 października i 7 listopada 2012 roku). Podczas zajęć miały one okazję posłuchać „Pchły Szachrajki” J. Brzechwy, obejrzeć inscenizację bajki „O małej czarownicy” A. Galicy w wykonaniu uczennic z Koła Bibliotecznego, które wcieliły się w rolę bohaterów. To one wprowadziły ciepły klimat zajęć, witając przedszkolaków, bawiąc się z nimi i nagradzając zakładkami i słodyczami za prawidłową odpowiedź w konkursie z zagadkami. Celem tego typu zajęć było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki, która ma im się kojarzyć z miejscem ważnym i ciekawym w szkole, które często będą odwiedzać. Dzięki obchodom tego międzynarodowego święta uczniowie mieli okazję lepiej poznać bibliotekę szkolną. Przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego i ważnego. Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, uczniom i ich opiekunom za wyrazy sympatii, którymi nas obdarowano w czasie trwania akcji.

Wydarzenia kulturalne 2008/2009

19.03.2009r. - Warsztaty drukarskie

W tym dniu w naszym Gimnazjum odbyły się warsztaty drukarskie dla uczniów klas pierwszych.
Firma "Kalander- Czerpalnia Papieru" z Gliwic, którą zaprosiliśmy, przywiozła do nas dużą prasę drukarską - wzorowaną na prasie Gutenberga. Na tej prasie każdy uczestnik warsztatów po wcześniejszym samodzielnym przygotowaniu składu czcionek, drukował stylowy certyfikat młodego czeladnika. Aby obrazowo ukazać czasy - zwane erą Gutenberga - osoby prowadzące występowały w dawnych strojach rzemieślniczych: drukarza oraz zecera. Warsztaty składały się z 3 stanowisk: - drukarnia - prasa drukarska - drukowanie certyfikatu uczestnictwa w warsztatach drukarskich - zecernia - ręczny skład czcionek oraz potwierdzanie certyfikatu pieczęcią lakową i wykonanie zabezpieczenia metodą suchego tłoka - ilustratornia - przygotowywanie ilustracji do ksiąg. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani pokazem i zadowoleni z uczestnictwa w nim.

Wydarzenia kulturalne

18.04.2008r. - Warsztaty drukarskie
02.04.2008r. - Program słowno-muzyczny z okazji uczczenia III rocznicy śmierci Jana Pawła II27.02.2008r. - Konkurs recytatorski "Poezja Jana Pawła II"


Konkurs odbył się 27.03.2008 roku w bibliotece szkolnej. Brali w nim udział uczniowie klas I i II gimnazjum.

18.02.2008r. - Konkurs recytatorski "Strofy o miłości"


Konkurs odbył się 18.02.2008 roku w bibliotece szkolnej. Brali w nim udział uczniowie klas I-III gimnazjum.
Zwyciężyły uczennice z klasy Ib i IIIc:
I miejsce- Joanna Czernecka
II miejsce- Magdalena Zawiła
III miejsce- Ewa Płonka30.01.2008r. - Wyjazd uczniów klas I na spektakl "Zemsta"


19.12.2007r. - Udział uczniów klas I-III w konkursie "Cud Bożego Narodzenia..."


19.12.2007r. - Spotkanie z pisarką, dziennikarką - Lilianą Fabisińską


17.12.2007r. - Udział uczeniów klas I w konkursie czytelniczym "Czy znasz "Zemstę" A. Fredry? Aleksander Fredro - najwybitniejszy polski komediopisarz"


W konkursie wzięło udział 24 gimnazjalistów z klas Ia,b,c przygotowywanych przez p. Justynę Jodłowiec.
Test najlepiej napisali:
I miejsce - Jakub Młodzik
II miejsce - Adela Grygier, Kaya Wieczorek

29.11.2007r. - Udział uczennic klasy III d w konkursie czytelniczym "Perypetie Tereski i Okrętki" organizowanym przez Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Pszczynie.Nasze gimnazjum reprezentowały: Patrycja Bocheńska, Patrycja Sojka, Katarzyna Waliczek. Uczennice zajęły III miejsce, otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Serdeczne gratulacje!22.11.2007r. - Udział w konferencji: "Biblioteka Szkolna- dzień dzisiejszy i perspektywy"


22.10.2007r. - Obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych!22 października bieżącego roku obchodziliśmy w naszym gimnazjum Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Przygotowania do obchodów tego święta trwały już od września.
Wykonaliśmy plakaty informujące o Dniu Bibliotek oraz akcji „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”
Nasze koło biblioteczne przygotowało kilka niespodzianek dla dzieci z pobliskiego przedszkola oraz dla uczniów naszego gimnazjum. W dniu święta udekorowaliśmy bibliotekę wstążkami i balonami. Gimnazjaliści odwiedzający w tym dniu bibliotekę, otrzymywali cukierki i złote myśli o czytaniu i książkach. Ponadto rozwiązywali zagadki literackie i byli nagradzani słodkimi upominkami. Niektórzy nauczyciele rozpoczynali swoje lekcje od czytania fragmentów ulubionych książek
Ważnym momentem w tym dniu była wizyta w naszym gimnazjum dzieci z Przedszkola nr 2. Gościliśmy dwie najstarsze grupy. Jedną grupą zajęło się koło biblioteczne, drugą - klasa II b z panią Barbarą Szermańską. Rozmawialiśmy z przedszkolakami o książkach, bibliotece, czytaliśmy fragmenty bajek, przygotowaliśmy również zagadki, ćwiczenia ruchowe i upominki. Dzieci wykazywały duże zainteresowanie, chętnie zgłaszały się i odpowiadały na nasze pytania, panowała serdeczna atmosfera.
Dla nas ten dzień był dniem wyjątkowym, pełnym uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas niespodzianki przyczynią się do większego zainteresowania literaturą i zaowocują wzrostem czytelnictwa wśród gimnazjalistów.
19.10.2007r. - Spotkanie z pisarką Ewą Nowak! (Więcej informacji na ten temat w zakładce Spotkania autorskie)


15.10.2007r. - Wyjazd uczniów klas I, II i III na film: "Katyń" do Kina "Świt" w Czechowicach-Dziedzicach!


Opinie uczniów klasy III

Podobał mi się film "Katyń" A. Wajdy, był bardzo ciekawy. Przedstawia ważne fakty historyczne. Pokazuje, jak tragiczne były losy żołnierzy, ich rodzin...
Bardzo podobał mi się film, ponieważ została w nim ukazana prawdziwa historia, która mnie wzeuszyła...
Podobał mi się film, ponieważ był ciekawy i mówił o naszych rodakach, którzy cierpieli...

27.03.2007r. - Wyjazd uczniów klas II i III na spektakl: "Oskar i Pani Róża" do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach!16.03.2007r. - Udział Patrycji Sojki w etapie miejskim III edycji Wojewódzkiego Konkursu z Edukacji Czytelniczej i Medialnej.


08.03.2007r. - Wyjazd na konkurs powiatowy do ZS nr 1 w Pszczynie: "Z polszczyzną za pan brat. Konkurs wiedzy i umiejętności"


Patrycja Sojka - Kl. IId - zajęła I miejsce
Jagoda Siudy - KL. IIIb - zajęła III miejsce
Gratulujemy!

05.02.2007r. - Spotkanie z misjami!Siostra Barbara zorganizowała wspaniałe spotkanie gimnazjalistów z siostrą Damianą, która przebywa na misjach w Kongo. Gość bardzo ciekawie opowiadał o życiu w afrykańskich wioskach, jedzeniu, budowaniu szpitala, wytwarzaniu prądu, szkole, życiu codziennym.

Opinie uczniów klasy Id o spotkaniu

"Moim zdaniem to spotkanie z siostrą Damianą było fascynujące, gdyż dowiedziałam się więcej ciekawostek niż na geografii. Bardzo podobał mi się film pokazujący wioskę Kalamba."/Ania P./
"Siostra Damiana bardzo ciekawie opisywała życie w Afryce. Podobał mi się film."/ViP/
"Spotkanie z misjonarką bardzo mi się podobało, ponieważ mogłam poznać kulturę tajemniczego i nieznanego dla Polaków miejsca, jakim jest Afryka. Siostra na pewno zainteresowała młodzież kulturą Afryki i pozwoliła się z nią zapoznać."/I.X/
"Spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ było bardzo ciekawe, mogliśmy dowiedzieć się o myciu codziennym ludzi. Zobaczyliśmy różne przedmioty, których używali na co dzień."
"Nie podobało mi się to spotkanie, ponieważ było nudne."/D.S/
"Myślę, że spotkanie było ciekawe, siostra była bardzo odważna, gdyż pojechała do dzikiego kraju, jakim jest Demokratyczna Republika Kongo. Bardzo ciekawie opowiadała o Afryce i podobał mi się film"/Magda S./

Opinie uczniów klasy IIc

"To spotkanie było bardzo ciekawe. Bardzo podobała mi się ta relacja w formie filmu. Najbardziej zszokował mnie nieżywy wąż boa wieziony na rowerze."/P.B./
"Siostra Damiana bardzo ładnie opowiadała. Najbardziej interesowała mnie jej mowa o wiosce i zajęciach mieszkańców."
"Nie podobało mi się. Było nudne i nieciekawe"
"Według mnie spotkanie z siostrą Damianą było bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się jak żyją rodziny w Afryce i co robią."


1-2.02.2007r. - Próbny egazamin naszych gimnazjalistów!

31.01.2007 r. - Szkolny etap III edycji Wojewódzkiego Konkursu z "Edukacji czytelniczej i medialnej"16 marca odbędzie sie etap miejski. Nasze gimnazjum będą reprezentować: Patrycja Sojka i Katarzyna Waliczek.

22.01.2007 r. - Wyjazd gimnazjalistów na spektakl "Pierwsza miłość"
Przedstawienie zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.
Opinie uczniów klasy Ic o spektaklu:

"Moim zdaniem spektakl "Pierwsza miłość" był bardzo śmieszny, chciałbym drugi raz pojechać na ten spektakl"./Sławosz K./
"Moim zdaniem spektakl był nudny..."/Kamil P./
"Bardzo mi się podobało, szkoda, że było takie krótkie".
"Spektakl mi się podobał, trochę za mało brutalności"./M.M./
"Nie podobało mi się dlatego, że "puścili" piocenkę Blog 27"
"Spektakl mi się podobał.Najlepiej grał Mateusz, ale mimo wszystko nie chciałabym jechać na taki spektakl"./K.S./
"Ten spektakl był nudny i gdyby mówili ciszej, to by było w sam raz do spania"./PX/
"Podobało mi się to przedstawienie. Było ciekawe..."/Dawid/
"Podobał mi się ten spektakl, bo mieliśmy kontakt z artystami."
"Spektakl Pierwsza miłość, powiedzmy jednym zdaniem, "ujdzie w tłoku", ale nawet fajna była ta bohaterka"./D/

28.11.2006 r. - Uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów!!!
24.11.2006 r. - Możemy już pływać! Uroczyste otwarcie basenu!!!Otwarcie odbyło się 24 listopada br. o godzinie 16.00 Podczas tej ceremonii ksiądz proboszcz Józef Knyć poświęcił pływalnię i modlił się za ofiary tragedii w kopalni Halemba. Po poświęceniu basenu nasz wójt Krzysztof Kanik wygłosił krótką mowę, po której odbyły się występy pływania synchronicznego. Sądzę, że było to wspaniałe widowisko. Dziewczyny występujące w tym pokazie miały od 14-18 lat, a pływały jak zawodowe pływaczki. Bardzo je podziwiam. Następnie odbyły się zawody paraolimpijskie . Dzieci oraz dorośli niepełnosprawni doskonale radzili sobie z pływaniem. Podziwiam takich ludzi, ponieważ chociaż są poszkodowani przez los, nie poddają się i trenują pływanie jak zdrowi, pełnosprawni ludzie. Po tych występach uroczystość skończyła się. Już teraz możemy pływać na basenie i mieć na wf naukę pływania. Powinniśmy się cieszyć i dziękować, że mamy takie warunki w naszym gimnazjum.

Ewa P.- uczennica klasy II


Więcej zdjęć można obejrzeć w zakładce Galeria.

17.11. 2006r - Zajęcie przez zespół teatralny I miejsca w VII edycji "Arlekinady"Zespół teatralny prowadzony przez p Barbarę Szermańską uzyskał I miejsce w kategorii gimnazja. W konkursie wzięło udział 17 zespołów teatralnych z powiatu pszczyńskiego oraz z ośrodka kultury w Katowicach - Giszowcu. Nagrody rozdano w czterech kategoriach: klasy I- III, IV-VI, gimnazja, ośrodki kultury.
Statuetkę Arlekina i nagrody książkowe otrzymali nasi gimnazjaliści za spektakl "Moralność Pani Dulskiej, Akt 1."16.11.2006 r. - Udział gimnazjalistów w koncercie "Nie warto kusić śmierci" w wykonaniu zespołu BUM BUM BROS


Koncert ten poświęcony był profilaktyce uzależnień. Brali w nim udział wszyscy gimnazjaliści.
Oto opinie gimnazjalistów o tej imprezie:
"Było fajnie. Podobało mi się, że po koncercie muzycy pokazywali różne chwyty gitarowe i dawali autografy, lecz osobiście wolę metal lub czysty rock"
"Koncert bardzo mi się podobał. Oby takich jak najwięcej."
"Fajna muza, nieźli gitarzyści z szybkimi rękami, brakowało mi pełnej perkusji."
"Moim zdaniem koncert był bardzo ciekawy. Chciałabym, żeby szkoła organizowała więcej takich koncertów, ponieważ było to ciekawe doświadczenie przez muzykę poczuć to, co czuł inny człowiek."
"Koncert był fajny. Bardzo mi się podobał. Wykonawcy bardzo szybko grali i ciekawie opowiadali. Świetnie śpiewali."
"Ciekawe było połączenie muzyki z opowieściami z życia narkomanów."
"Moim zdaniem koncert był taki sobie. Niezbyt mi się podobał, ponieważ nie lubię tego rodzaju muzyki i uważam, że jedno z drugim, czyli muzyka z narkotykami niewiele ma wspólnego."

8.11.2006 r. - Wyjazd klas II i III do Teatru Małego w Tychach na spektakl "Projekt Sofokles" na podstawie tragedii: "Król Edyp" i "Antygona" , zrealizowany przez Nowy Teatr ze SłupskaW wyjeździe uczestniczyło około 190 gimnazjalistów i 10 nauczycieli.
Oto wrażenia uczniów po obejrzeniu tego spektaklu:
Uczniowie klasy II

"Projekt Sofokles podobał mi się, ponieważ była ładna scenografia i ciekawa gra aktorów"
"Projekt Sofokles bardzo mi się podobał, ponieważ aktorzy potrafili okazać emocje, wczuli się w daną postać, muzyka również była ciekawa, dopasowana do atmosfery..."
"Projekt Sofokles podobał mi się, ponieważ był dopracowany pod każdym względem"
"W spektaklu podobała mi się scenografia i gra aktorska, lecz nie podobał mi się dym, który zakłócał widoczność"
"Bardzo podobała mi się gra aktorów, to nie jest łatwe tak pokazać czyjeś emocje. Nie podobały mi się skrzypce w najważniejszych momentach, były denerwujące. Śmieszny był trick z komórką przed spektaklem"
"Projekt Sofokles średnio podobał mi się, ponieważ było to trochę nudny"
Uczniowie klasy III

"Było to bardzo dobre połączenie dwóch sztuk. Bardzo mi się podobało. Moglibyśmy częściej jeździć do teatrów i kin." /Dominika/
"Projekt Sofokles byl ciekawy i nie nudził. W dodatku znam teraz Antygonę, co mi się przyda na lekcji." /Mateusz/
"Przedstawienie było interesujące, aktorzy wyjątkowo utożsamiali się z odgrywanymi rolami. Traktowali publiczność jako część przedstawienia..."/Kasia/
"Projekt Sofokles nie podobał mi się. Nie lubię teatru antycznego..."/Ania/


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2006/2007
1. Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2006 r.
2. Zimowa przerwa świąteczna 23-31 grudnia 2006r.
3. Ferie zimowe 12 -25 lutego 2007 r.
4. Wiosenna przerwa świąteczna 5-10 kwietnia 2007 r.
5. Zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2007 r.
6. Ferie letnie 23 czerwca- 31 sierpnia 2007r.
7. Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 2 maja 2007 r.
8 czerwca 2007 r..
8. Dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych po odpracowaniu: 4 maja 2007 r.

w dniu 14 kwietnia 2007 r.
9. Egzamin w gimnazjum:
  • część humanistyczna
  • część matematyczno-przyrodnicza
24 kwietnia 2007 r.godz.9.00
25 kwietnia 2007 r.godz.9.00


W roku szkolnym 2006/2007 uczęszcza do naszego gimnazjum 298 uczniów, uczą się w 12 oddziałach: Ia, Ib, Ic,Id, IIa, IIb, IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId. Oprócz pracowni przedmiotowych funkcjonuje w naszej szkole gabinet pedagoga, doradcy zawodowego, świetlica i biblioteka.

Godziny pracy doradcy zawodowego

Środa 12.30 - 18.00
Piątek 9.00 - 13.30


Kim jest szkolny doradca zawodowy?


Od października 2005 roku do grona pedagogów dołączył doradca zawodowy, od którego można oczekiwać,
że młodzież zostanie przygotowana do trafnego, samodzielnego wyboru zawodu i drogi dalszego kształcenia.
Zajęcia prowadzone przez doradcę zawodowego sprawią, że uczeń będzie znał swój charakter,
temperament, umiejętności, uzdolnienia, zainteresowania i będzie umiał dokonać właściwej samooceny, dopasować się do zawodu. Działania doradcy przyczynią się też do pogłębienia wiedzy na temat zawodów, które mają przyszłość i w których warto podjąć kształcenie. Przy pomocy doradcy uczeń będzie potrafił wytyczyć ścieżkę swojego dalszego kształcenia zgodnie z własną decyzją zawodową, pozna system edukacyjny, typy szkół oraz zasady przyjęć do nich.
Z konsultacji doradcy zawodowego mogą korzystać także rodzice, którym doradca udzieli wsparcia w podejmowaniu decyzji edukacyjnych i zawodowych przez ich dzieci.

Godziny pracy świetlicy szkolnej

Poniedziałek 8.00 - 13.00
Wtorek 8.00 - 13.00
Środa 8.00 - 13.00
Czwartek 8.00 - 13.00
Piątek 8.00 - 13.00

kontakt: biblioteka.gim.gocz@gmail.com